REKLAMA
REKLAMA

[ZAPOWIEDZI] Interesujące mecze w „A” Klasie

Udostępnij :
IMG_2964

A-klasa Orkan Rzerzęczyce – Kmicic Kruszyna

Trzecia sobota października zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza kolejne sportowe emocje na A-klasowych boiskach ! Do końca rudny jesiennej pozostały zaledwie trzy kolejki, jednak w żadnej z grup nie poznaliśmy jeszcze „mistrza jesieni”. Po hicie kolejki w grupie drugiej, o której między innymi możecie przeczytać TUTAJ przyszedł czas na zestaw ciekawych spotkań w […]

Trzecia sobota października zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza kolejne sportowe emocje na A-klasowych boiskach !

Do końca rudny jesiennej pozostały zaledwie trzy kolejki, jednak w żadnej z grup nie poznaliśmy jeszcze „mistrza jesieni”. Po hicie kolejki w grupie drugiej, o której między innymi możecie przeczytać TUTAJ przyszedł czas na zestaw ciekawych spotkań w grupie pierwszej.

Aktualna tabela i zestaw par Klasy „A” gr. I

Wśród najciekawszych par 10 kolejki rozgrywek o mistrzostwo A-klasy są mecze między Victorią Częstochowa a Lotem Konopiska czy też Płomieniem Czarny Las a Naprzodem Ostrowy. Wszystkie z wyżej wymienionych drużyn znajdują się w ścisłej czołówce tabeli, a strata punktów może bardzo utrudnić walkę o mistrzostwo na koniec sezonu. Teoretycznie najłatwiejszą sytuacje z czołówki mają piłkarze Ajaksu Częstochowa, którzy zmierzą się z Gromem Miedźno. Ostatnia w tabeli Liswarta Popów pierwszych punktów szukać będzie w starciu z Gromem Cykarzew, a przedostatni Orlik Blachownia walczyć będzie z Sokołem Wręczyca. Ciekawie zapowiada się również mecz w Libidzy gdzie Błękitni podejmą Alkas Aleksandria. Na deser pozostaje nam mecz Płomienia Częstochowa z Okszą Łobodno. Czy Oksza po trzech porażkach z rzędu się podniesie? Tej niewiadomej jak i pozostałych dowiemy się już w najbliższy weekend !

_____________________________________________________________

Aktualna tabela i zestaw par Klasy „A” gr. II

W grupie drugiej również kibice powinni zobaczyć kilka ciekawych spotkań. Po ostatniej kolejce w ligowej tabeli nie ma już drużyny niepokonanej. Ostatnią z nich był zespół z Kamienicy Polskiej, który uległ w meczu z Unią Rędziny 0:1. Teraz wszystkie drużyny z czołówki mają jeden cel. Dogonić prowadzącą Unię i do końca sezonu walczyć o awans.

W 10 kolejce większość drużyn z czołówki uniknie walki między sobą. LZS Mrzygłód zmierzy się na własnym boisku z Metalem Rzeki Wielkie, Czarni Starcza udadzą się na wyjazd do Złotego Potoku, a Kamienicę Polską czeka daleki wyjazd do Koniecpola.

Kmicic Kruszyna spróbuje szybko zrehabilitować się za ubiegło tygodniową porażkę w Rzerzęczycach (zdjęcia autorstwa Ilony Wołek dostępne są w galerii ) w meczu z Dąbrowianką Dąbrowa Zielona. Orkan Rzerzęczyce z kolei chce szybko wrócić do czołówki tabeli, ale do tego potrzebne będą punkty w spotkaniu przeciwko Sokołowi Olsztyn. Liderująca Unia Rędziny na własnym boisku podejmie nieobliczalną w tym sezonie Jurę z Niegowej.

Podobnie jak w grupie pierwszej tak i w grupie drugiej czeka nas niedzielny deser, którym będzie spotkanie w Szczekocinach. Miejscowa Sparta podejmie w nim Start Soborzyce. Pojedynek między spadkowiczem a beniaminkiem zapowiada się na prawdę ciekawie.

Czy Unia zdoła zachować pięciopunktową przewagę nad Czarnymi Starcza? Czy Pilica Koniecpol utrzyma dobrą dyspozycje sprzed tygodnia i odbierze Kamienicy Polskiej punkty? Jaki wynik padnie w meczu Orkanu Rzerzęczyce z Sokołem Olsztyn? Tego wszystkiego dowiemy się w sobotnie popołudnie !

REKLAMA