Zwycięstwo Skry Ladies ze Sportisem Bydgoszcz!

W niedziele popołudnie w Częstochowie przy ul. Loretańskiej FC Skra Ladies podejmowała KKP Sportis Bydgoszcz w ramach 15 kolejki Orlen 1 Ligi Kobiet.

Podopieczne Patryka Mrugacza mocno zmotywowane podeszły do spotkania, gdyż w ostatniej kolejce poniosły porażkę przegrywając niespodziewanie z żeńską drużyną Legii Warszawa.

Pierwsza połowa była dość wyrównana i oba zespoły próbowały stwarzać swoje sytuacje bramkowe, jednak kibice nie zobaczyli goli.

Pięć minut po przerwie Natalia Kuźdub wyprowadziła gospodarzy na prowadzenie. Kwadrans przed końcem do wyrównania doprowadziła Joanna Ścisłowska. Częstochowianek jednak to nie podłamało, a sytuacja ta tylko dodała im skrzydeł.
Po minucie było już 2:1 za sprawą trafienia Justyny Matusiak. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry prowadzenie podwyższyła Justyna Chudzik, a w doliczonym czasie wynik ustaliła Oliwia Frontczak.

Dzięki zwycięstwu Skra Ladies zajmują w tabeli Orlen 1 Ligi Kobiet drugą lokatę z 29 punktami na koncie i tracą do lidera z Rzeszowa 2 punkty (Resovia ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie).
Następny mecz podopieczne trenera Mrugacza rozegrają dopiero 13 kwietnia gdzie na wyjeździe zmierzą się z 10 w tabeli Bielawianką Bielawa.

FC Skra Ladies Częstochowa – KKP Sportis Bydgoszcz 4:1 (0:0)
Kuźdub (50’), Matusiak (77’), Chudzik (89’), Frontczak (90’+2) - Ścisłowska (76’)

Skra Ladies: O. Młynek – Baszewska, Ozieriańska (85’ Nierychło), Lulkowska – Wodarz, Szmatuła, N. Młynek (76’ Frontczak), Dubiel – Liczko (46’ Chudzik), Kuźdub, Matusiak
KPP Sportis: Kowalik – Wosik, Podsiadło (46’ Bucholc), Świątek (60’ Kubiak), Bartczak, Szews (90’ Rachuba), Szumska, Ratyńska, Jendrasiak (80’ Michałek), Wyrwa, Ścisłowska

Sędziowała: Marta Majszczyk (Nowy Konik)

Źródło : ks-skra.pl / laczynaspilka.pl