fbpx
sobota, 15 maja 2021
14.1 C
Częstochowa

Branislav Pindroch nowym piłkarzem Rakowa!

- REKLAMA -
- Reklama -

Raków Częstochowa :


Do drużyny Czerwono-Niebieskich dołączył Branislav Pindroch. Słowak przechodzi do Rakowa na zasadzie wolnego transferu, ma 28 lat i jest bramkarzem. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2021 roku. Klub ma możliwość przedłużenia umowy o kolejne cztery lata.

Branislav Pindroch urodził się 30 października 1991 roku w Bańskiej Bystrzycy, mierzy 194 centymetrów wzrostu i waży 92 kilogramy.

 

28-latek jest wychowankiem Dukli Bańska Bystrzyca. Najpierw występował w niej w drużynach juniorskich, potem zadebiutował w zespole seniorów. Następnie reprezentował barwy MFK Karvina, Notts County, FC Nitra, a w sezonie 2019/2020 grał dla FC ViOn Zlate Moravce. W ich barwach wystąpił w 27 meczach i zachował 10 czystych kont. Pindroch odegrał kluczową rolę w utrzymaniu swojego zespołu w słowackiej ekstraklasie.

 

– Jestem podekscytowany przejściem do Rakowa. To bardzo duży krok dla mnie, ponieważ polska Ekstraklasa jest dwa poziomy wyżej, niż słowacka. Chcę być numerem jeden w bramce i zostać tutaj tak długo, jak tylko jest to możliwe. Dam z siebie wszystko – powiedział Branislav Pindroch.

 

– Branislav jest profilem bramkarza, jakiego poszukiwaliśmy: wysoki, z dużym zasięgiem ramion, dobrze grający na przedpolu i świetnie broniący w sytuacjach jeden na jednego z przeciwnikiem. Będzie wymagającym partnerem do rywalizacji z Jakubem Szumskim. Liczymy, że dzięki temu podniesie się wartość sportowa naszego zespołu – powiedział Paweł Tomczyk, kierownik scoutingu.

 

Branislav, witamy #WRAKOWIE!

 

To jet tylko fragment artykułu – przeczytaj całość na witrynie Rakowa Częstochowa

Źródło : Raków Częstochowa

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Nasz rywal: Pogoń Szczecin

Raków Częstochowa :...
- Reklama -
- REKLAMA -