fbpx
sobota, 15 maja 2021
14.1 C
Częstochowa

Dwie drużyny Rakowa zainaugurują rundę Centralnej Ligi Juniorów

- REKLAMA -
- Reklama -

Raków Częstochowa :


Runda wiosenna w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów zbliża się wielkimi krokami. W nadchodzącą sobotę, 7 marca, na boiska wybiegną zawodnicy Akademii Rakowa Częstochowa z roczników U17 i U15.

Prowadzony przez trenera Filipa Raczkowskiego zespół U17 rozpocznie piłkarską wiosnę wyjazdowym meczem z Odrą Opole. To spotkanie zaplanowano na 7 marca, na godzinę 11:00.

 

W grupie C rywalami częstochowian będą ponadto Gwarek Zabrze, KS Rozwój Katowice, Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław.

 

– Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów to wyższy poziom rywalizacji. Mój zespół grał już w tych rozgrywkach dwa sezony temu. Wtedy, w rundzie jesiennej, zajęliśmy drugie miejsce, a na wiosnę trzecie. Teraz zapatrujemy się z dużą dozą nadziei na dobry, a nawet bardzo dobry wynik. Wszystko jednak zweryfikują rywale oraz boisko, ale nie wystraszymy się gry na tym szczeblu. Mnie zadowoli tylko zwycięstwo w CLJ – mówi trener Filip Raczkowski.

 

Z kolei drużyna U15 rozpocznie wiosnę od domowego meczu z Zagłębiem Lubin. Podopieczni trenera Adama Studnickiego na boisko wybiegną 7 marca o godzinie 14:00, a spotkanie rozegrane zostanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Limanowskiego 83.

 

W grupie C nasz zespół zmierzy się także z Zagłębiem Lubin, Miedzią Legnica, Chrobrym Głogów, Odrą Opole, Rozwojem Katowice, FC Wrocław Academy i Śląskiem Wrocław.

 

– Będzie to duże wyzwanie dla naszej drużyny, ponieważ poziom współzawodnictwa istotnie wzrośnie. Obserwuję jednak również to, jak ta drużyna się zmienia i z jakim zaangażowaniem pracuje na treningach, dlatego jestem przekonany, że sobie poradzą i podołają wyzwaniom, które przed nimi stoją. Liczę na to, że będziemy prezentować dobry poziom sportowy i stale rozwijać swoje umiejętności. Wierzę mocno w to, że któryś z tych chłopców będzie miał przyjemność treningów i debiutu w pierwszej drużynie Rakowa – tłumaczy trener Adam Studnicki.

Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów w obu kategoriach wiekowych potrwają do końca maja.

To jet tylko fragment artykułu – przeczytaj całość na witrynie Rakowa Częstochowa

Źródło : Raków Częstochowa

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Raków II lepszy od MKS-u Myszków

Raków Częstochowa :...
- Reklama -
- REKLAMA -