Orlik Raków Częstochowa zwycięzcą Kuba Cup 2018

Raków Częstochowa zwycięzcą Kuba Cup 2018

-

W rozegranym w czwartek 20 grudnia XII Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Orlików (2008r. i mł.) „Kuba Cup 2018” w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Truskolasach rywalizowało dziesięć zespołów z sześciu województw: opolskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego i śląskiego. W spotkaniu finałowym Raków Częstochowa po dogrywce 2:1 (w regulaminowym czasie gry był remis 1:1) pokonał Wisłę Kraków.

Głównym organizatorem turnieju oraz fundatorem licznych pucharów i nagród rzeczowych był pochodzący z Truskolasów, absolwent miejscowej szkoły podstawowej Wybitny Reprezentant Polski, a zarazem rekordzista w ilości występów (105 spotkań) w seniorskiej narodowej drużynie Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg). Oczywiście popularny Kuba podobnie, jak w latach ubiegłych był obecny na piłkarskim turnieju (bacznie przyglądając się poczynaniom młodych adeptów piłki nożnej), którego współorganizatorami byli ponadto Fundacja „Ludzki Gest” Jakuba Błaszczykowskiego, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Ligonia w Truskolasach oraz przyszkolny klub ULKS „Herkules”.

Podczas młodzieżowej piłkarskiej imprezy obecny był także kolejny absolwent Szkoły Podstawowej w Truskolasach, a obecnie pełniący funkcję selekcjonera seniorskiej Reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek.

Jerzy Brzęczek podczas Kuba Cup 2018 / foto. komunikat prasowy / Stanisław Wrzesiński

Wszystkie uczestniczące w turnieju drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, zwycięska drużyna Rakowa Częstochowa została ponadto uhonorowana medalami z podobizną Jakuba Błaszczykowskiego. Statuetkami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci markowego sprzętu sportowego nagrodzono również triumfatorów klasyfikacji indywidualnych oraz najlepszą „piątkę” turnieju. Oczywiście w trakcie turnieju oraz po jego zakończeniu Jakub Błaszczykowski i Jerzy Brzęczek pozowali do licznych indywidualnych i drużynowych zdjęć, rozdali wiele autografów i podpisali setki różnego rodzaju sportowych gadżetów.

I Faza turnieju – eliminacje grupowe:
A1-A2 AKADEMIA SPORTOWA LUBLINIEC – UKS RODŁO OPOLE 1:2
B1-B2 RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA – ULKS HERKULES TRUSKOLASY 8:0
A3-A4 KS STADION ŚLĄSKI CHORZÓW – TS WISŁA KRAKÓW 0:1
B3-B4 MKS KLUCZBORK – UKS PIOTRCOVIA PIOTRKÓW TRYB. 0:1
A1-A5 AKADEMIA SPORTOWA LUBLINIEC – BIAŁE ORŁY WARSZAWA 0:2
B1-B5 RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA – AKADEMIA PIŁKARSKA OSTRZESZÓW 8:0
A2-A4 UKS RODŁO OPOLE – TS WISŁA KRAKÓW 0:0
B2-B4 ULKS HERKULES TRUSKOLASY – UKS PIOTRCOVIA PIOTRKÓW TRYB. 0:5
A3-A5 KS STADION ŚLĄSKI CHORZÓW – BIAŁE ORŁY WARSZAWA 3:0
B3-B5 MKS KLUCZBORK – AKADEMIA PIŁKARSKA OSTRZESZÓW 0:1
A1-A4 AKADEMIA SPORTOWA LUBLINIEC – TS WISŁA KRAKÓW 2:4
B1-B4 RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA – UKS PIOTRCOVIA PIOTRKÓW TRYB. 3:1
A2-A3 UKS RODŁO OPOLE – KS STADION ŚLĄSKI CHORZÓW 0:0
B2-B3 ULKS HERKULES TRUSKOLASY – MKS KLUCZBORK 0:6
A4-A5 TS WISŁA KRAKÓW – BIAŁE ORŁY WARSZAWA 2:0
B4-B5 UKS PIOTRCOVIA PIOTRKÓW TR. – AKADEMIA PIŁKARSKA OSTRZESZÓW 2:1
A1-A3 AKADEMIA SPORTOWA LUBLINIEC – KS STADION ŚLĄSKI CHORZÓW 1:1
B1-B3 RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA – MKS KLUCZBORK 0:2
A2-A5 UKS RODŁO OPOLE – BIAŁE ORŁY WARSZAWA 0:3
B2-B5 ULKS HERKULES TRUSKOLASY – AKADEMIA PIŁKARSKA OSTRZESZÓW 2:3

II Faza turnieju – play-off:

IX miejsce – AKADEMIA SPORTOWA LUBLINIEC – HERKULES TRUSKOLASY 9:0
VII miejsce – RODŁO OPOLE – MKS KLUCZBORK 2:3
V miejsce – KS STADION ŚLĄSKI CHORZÓW – AKADEMIA PIŁKARSKA OSTRZESZÓW 4:1
I półfinał – TS WISŁA KRAKÓW – UKS PIOTRCOVIA PIOTRKÓW TRYB. 4:0
II półfinał – RAKÓW CZĘSTOCHOWA – BIAŁE ORŁY WARSZAWA 4:0
III miejsce – UKS PIOTRCOVIA PIOTRKÓW TRYB. – BIAŁE ORŁY WARSZAWA 3:2
I miejsce – TS WISŁA KRAKÓW – RAKÓW CZĘSTOCHOWA 1:2 (1:1, 0:1)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU
1. RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA
Jakub Garus-br, Dominik Kutera, Antoni Uchroński, Kacper Sitak, Marcel Kowalczyk, Bartłomiej Kalek, Przemysław Janczyk, Mikołaj Podwysocki, Damian Ciekot; trenerzy: Adam Studnicki, Kamil Korbel
2. TS Wisła Kraków
3. UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski
4. Białe Orły Warszawa
5. KS Stadion Śląski Chorzów
6. Akademia Piłkarska Ostrzeszów
7. MKS Kluczbork
8. UKS Rodło Opole
9. Akademia Sportowa Lubliniec
10. ULKS Herkules Truskolasy

KLASYFIKACJE INDYWIDUALNE TURNIEJU
1. Najlepszy piłkarz – Olej Milan – Wisła Kraków
2. Najlepszy bramkarz – Krysa Dawid – Wisła Kraków
3. Najlepszy obrońca – Kutera Dominik – Raków Częstochowa
4. Piłkarskie „odkrycie” – Błaszczyk Radosław – UKS Piotrcovia Piotrków
5. Najlepszy piłkarz ULKS Herkules Truskolasy – Lizoń Oliwier – Herkules Truskolasy
6. Najlepszy strzelec – Uchroński Antoni – Raków Częstochowa – 10 bramek

NAJLEPSZA „PIĄTKA” TURNIEJU
1. Szydlik Jan – br – MKS Kluczbork
2. Kowalczyk Marcel – Raków Częstochowa
3. Stolarczyk Antoni – Wisła Kraków
4. Mamiński Tomasz – Białe Orły Warszawa
5. Karwowski Wiktor – KS Stadion Śląski Chorzów

Źródło i zdjęcia: Stanisław Wrzesiński

KUBA CUP 2018

Jakub Błaszczykowski podczas Kuba Cup 2018 / foto. komunikat prasowy / Stanisław Wrzesiński

KUBA CUP 2018

Kuba Cup 2018 / foto. komunikat prasowy / Stanisław Wrzesiński

KUBA CUP 2018

Jerzy Brzęczek podczas Kuba Cup 2018 / foto. komunikat prasowy / Stanisław Wrzesiński

KUBA CUP 2018

Kuba Cup 2018 / foto. komunikat prasowy / Stanisław Wrzesiński

KUBA CUP 2018

Kuba Cup 2018 / foto. komunikat prasowy / Stanisław Wrzesiński

KUBA CUP 2018

Kuba Cup 2018 / foto. komunikat prasowy / Stanisław Wrzesiński

 

Skomentuj :
×