[Raków II] Pierwszy mecz dla rywali. Odra – Raków II 2:1

Raków Częstochowa : W pierwszym meczu barażowym o awans do 3. ligi Raków II przegrał na wyjeździe z Odrą Wodzisław 1:2. Spotkanie lepiej ułożyło się dla gospodarzy. Już w 6. minucie z kilkunastu metrów po ziemi uderzył Niko Abluadze. Strzał był na tyle nieprzyejmny, że Oskar Kubik musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Kilka chwil później […]

W pierwszym meczu barażowym o awans do 3. ligi Raków II przegrał na wyjeździe z Odrą Wodzisław 1:2.

Spotkanie lepiej ułożyło się dla gospodarzy. Już w 6. minucie z kilkunastu metrów po ziemi uderzył Niko Abluadze. Strzał był na tyle nieprzyejmny, że Oskar Kubik musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Kilka chwil później bliski wyrównania był Hubert Tylec, ale skutecznie interweniował golkiper Odry. W 22. minucie było 2:0. Z prawej strony Marcin Wodecki uderzył zewnętrzną częścią stopy. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do naszej bramki.

Częstochowianie nie zamierzali się poddawać. Aktywny w tym okresie gry Tylec doprowadził do wyrównania. Po akcji lewą stroną futbolówka znalazła się w polu karnym. Przemysław Oziębała wyłożył ją do Huberta Tylca, która zachował spokój i zdobył gola kontaktowego. Nasz ofensywny pomocnik mógł doprowadzić do wyrównania w końcówce pierwszej części gry, ale tym razem dobrze interweniował golkiper gospodarzy. Sędzia zaprosił zawodników do szatni przy stanie 2:1 dla Odry.

Po zmianie stron Raków przeważał. Częściej gościł na połowie rywali, jednak nie potrafił udokumentować swojej dominacji bramką. Dwie okazje miał między innymi Oziębała, jednak strzelał niecelnie. Kilkukrotnie Czerwono-Niebiescy atakowali także skrzydłami, ale brakowało w naszych szeregach wykończenia. Bliski wyrównania był Michał Mizgała, jednak środkowy obrońca minimalnie spudłował po uderzeniu głową. Ostatecznie po końcowym gwizdku na tablicy świetlnej widniał wynik 2:1 dla Odry.

Rewanżowe spotkanie barażowe odbędzie się we wtorek (19. czerwca) o godzinie 16:00 na boisku bocznym przy ulicy Limanowskiego.

Odra – Raków II 2:1 (2:1)

Bramki:1:0 – Abuladze 6′2:0 – Wodecki 22′2:1 – Tylec 28′

Raków II: Kubik – Lenartowski, M. Mizgała, Balboa, Chiliński (88. Jezierski), Tylec (90. Kanior), Dzierbicki, Danilczyk, Budnicki, Oziębała (84. Głasek), P. Mizgała.