fbpx
czwartek, 24 czerwca 2021
14.1 C
Częstochowa
Strona główna Tagi Reorganizacja

Tag: reorganizacja

„Okręgówkę' zastąpi Liga Międzypowiatowa

Od sezonu 2017/2018 częstochowską "okręgówkę" zastąpi nowa liga. Region częstochowski składa się z 4-ch powiatów i właśnie od wspomnianego sezonu ruszą rozgrywki Ligi Międzypowiatowej.

Rewolucja na piłkarskim mundialu coraz bliżej, FIFA uchyliła rąbka tajemnicy

Rewolucja na piłkarskim mundialu coraz bliżej, FIFA uchyliła rąbka tajemnicy

Wielka reforma ligi okręgowej już od najbliższego sezonu!

Mała rewolucja czeka rozgrywki klasy okręgowej już od sezonu 2014/2015. Liczba drużyn zwiększy się z 16 aż do 24. Podzielone one zostaną na dwie grupy po 12 drużyn. Po rozegraniu 22. kolejek systemem każdy z każdym, sześć czołowych drużyn z obu grup zagra w grupie mistrzowskiej o awans do czwartej ligi. Pozostałe drużyny połączą się tworząc grupę spadkową.

PZPN w szale reform! Znów zrobią rewolucję w III lidze?!

Już bieżący sezon w III lidze śląsko-opolskiej jest przedziwny. Toczony w dwóch grupach, z których ponad połowa drużyn może pożegnać się z rozgrywkami. PZPN szykuje jednak kolejną bombę.

24 drużyny w Klasie Okręgowej !

W dniu 16 lipca 2013 na wniosek Prezesa Częstochowskiego OZPN Waldemara Bugaja Zarząd Częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej podjął Uchwałę o reorganizacji rozgrywek w Klasie Okręgowej.

Propozycja podziału III ligi wprost ze Śląskiego ZPN

Po zakończeniu niedzielnego meczu barażowego Rekord Bielsko-Biała - Górnik Piaski poznamy już nie tylko ostatniego III-ligowca na sezon 2013/2014, ale także będziemy wiedzieć jaki będzie skład grupy południowej i grupy północnej. Jedyni niepewni swojej przynależności terytorialnej są łaziszczanie.

Reforma II ligi zatwierdzona przez PZPN

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na czwartkowym posiedzeniu zatwierdził reformę II ligi. Od sezonu 2014/15 rozgrywki w tej klasie rozgrywkowej toczyć się będą w jednej 18-zespołowej grupie.

Będzie rewolucja w II i III lidze

Pierwsze zmiany w rozgrywkach szykują się już w najbliższym sezonie.

W przyszłym sezonie 20 drużyn opuści II ligę?

Kilka dni temu na temat propozycji reorganizacji rozgrywek II ligi obradował Zarząd PZPN. Jeśli zmiany zostaną zaakceptowane, od sezonu 2014/2015 II liga będzie składała się z jednej grupy.