fbpx
czwartek, 13 maja 2021
14.1 C
Częstochowa
PolecaneWidzew zagra w Częstochowie!

Widzew zagra w Częstochowie!

-

Czterokrotnego mistrza Polski, łódzki Widzew będzie można obejrzeć w sobotę 27 kwietnia na stadionie przy ul. Loretańskiej.

Widzew choć dzisiaj to tylko jeden z drugoligowców, pozostaje w polskiej piłce „marką”. Głównie ze względu na swoje sukcesy na boiskach krajowych, ale przede wszystkim europejskich. W latach 80-tych w składzie ze Zbigniewem Bońkiem, Włodzimierzem Smolarkiem czy Józefem Młynarczykiem potrafił awansować do półfinału Pucharu Europy (1983 rok). Potem jeszcze w larach 90-tych Widzew rządził na krajowych boiskach i walczył w Lidze Mistrzów.

Dzisiaj to tylko II-ligowiec, który przed rokiem walczył na III-ligowych boiskach, ale trzeba powiedzieć, że łodzianie stanowią w naszej piłce wyjątkową jakość. Ponad 16-tysięcy widzów na każdym meczu III czy II ligi to rzecz niespotykana o czym mieliśmy okazję przekonać się podczas jesiennego meczu Skry w Łodzi, który częstochowianie przegrali 0:2.

Łodzianie, jeśli marzą o awansie do I ligi potrzebują zwycięstw, ale i Skra musi jeszcze powalczyć o punkty, bo przewaga nad strefą spadkową, po dwóch ostatnich porażkach, stopniała do sześciu punktów.

W sobotnie południe zapowiada się na bardzo ciekawe spotkanie na które na pewno warto się wybrać. W klubowym sekretariacie czekają jeszcze bilety.

Źródło: Skra Częstochowa / ks-skra.pl

Skomentuj :