-->

Legia - Raków: Bitwa na szczycie

Udostępnij :
W sobotę 1 kwietnia 2023 roku o godzinie 17:30 na stadionie przy Łazienkowskiej 3 w Warszawie, odbędzie się emocjonujące starcie 26. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Rakowem Częstochowa. Stadion Legii, który może pomieścić około 30 tysięcy kibiców będzie pękał w szwach, gdyż już dawno zostały sprzedane wszystkie bilety na to wydarzenie. Czy częstochowianie pod wodzą trenera Marka Papszuna utrzymają swoją dominację w lidze?

Raków Częstochowa, prowadzący obecnie w tabeli Ekstraklasy, ma imponujące 9 punktów przewagi nad drugą Legią Warszawa i aż 18 punktów przewagi nad trzecim Lechem Poznań. Zaledwie 9 kolejek pozostało do końca rozgrywek, co stawia Raków w komfortowej sytuacji przed zbliżającym się meczem.

W ostatnim bezpośrednim starciu tych drużyn, które miało miejsce 11 września 2022 roku w Częstochowie, Raków pokonał Legię Warszawę aż 4:0. Bilans ostatnich ligowych spotkań w Ekstraklasie pomiędzy Rakowem i Legią to 2 zwycięstwa Rakowa, 1 remis i 2 zwycięstwa Legii.

- Wyniki i tabela PKO Ekstraklasa

Raków może pochwalić się licznymi osiągnięciami w tym sezonie, takimi jak najwięcej punktów po 25 kolejnych (61, co stanowi 81,3% możliwych) czy najwięcej zwycięstw różnicą minimum 3 bramek (7). Legia Warszawa, mimo pozycji wicelidera, będzie miała trudne zadanie, aby pokonać Raków, który może również poszczycić się najdłuższą serią zwycięstw (5) oraz serią bez porażki (18) w obecnym sezonie.

Warto zwrócić uwagę na Iviego Lopeza, który strzelił łącznie 4 gole w 3 ostatnich meczach z Legią, notując minimum jedną bramkę w każdym z tych spotkań.

Nadchodzący mecz będzie z pewnością pełen emocji i zaciętej rywalizacji, gdyż Legia będzie chciała przerwać dominację Rakowa, podczas gdy częstochowianie zrobią wszystko, aby utrzymać swoją pozycję na szczycie tabeli.

- Wyniki i tabela PKO Ekstraklasa

Kibice Rakowa Częstochowa mają powody do optymizmu przed tym ważnym meczem, biorąc pod uwagę imponującą formę drużyny w tym sezonie. Jednak Legia Warszawa to silny przeciwnik, zwłaszcza na własnym terenie, gdzie zanotowała 14 meczów z rzędu bez porażki (10 zwycięstw, 4 remisy) oraz tylko 1 porażkę w 19 ostatnich meczach u siebie (14 zwycięstw, 4 remisy, 1 porażka).

Ciekawostką jest, że Legia Warszawa zdobyła najwięcej bramek po strzałach lewą nogą (18), podczas gdy Raków Częstochowa - najwięcej bramek po strzałach prawą nogą (33).

tabela PKO Ekstraklasa

- Wyniki i tabela PKO Ekstraklasa

Kibice Rakowa zapełnią sektor gości w liczbie około 1700 fanów, co zapowiada wyjątkową atmosferę na stadionie. Głównym arbitrem tego spotkania będzie Piotr Lasyk. Jego asystentami będą Krzysztof Myrmus oraz Adam Kupsik. Sędzią technicznym wybrany został Albert Różycki. Za system VAR odpowiedzialni będą natomiast Paweł Malec oraz Marcin Borkowski.

Dla Piotra Lasyka będzie to pierwszy w tym sezonie poprowadzony mecz z udziałem Rakowa. Arbiter z Bytomia sędziował z kolei już sześć spotkań Legii Warszawa. Pierwszy gwizdek spotkania zaplanowano na godzinę 17:30. Transmisję będzie można oglądać na Canal+ Sport, Canal+ 4K oraz TVP Sport.

Jestem przekonany, że będzie to dobre i wyrównane widowisko, że padną w nim gole. Musi tak być skoro walczą zespoły, które mają apetyt na tytuł. Wierzę w to, że to Raków znów będzie lepszy. Tak jak to było jesienią – mówi przed meczem z Legią, w rozmowie z "Super Expressem", Ivi Lopez.

Szykujemy się do meczu z Legią. Te spotkania zawsze wywołują dodatkowe emocje, nie tylko u mnie, ale myślę, że tyczy się to też drużyny. Gramy z największym klubem w Polsce, najbardziej utytułowanym zespołem w ostatnim 10-leciu, który przez ten czas zdobył 7 mistrzostw. To ekipa z dużo większym budżetem, infrastrukturą, kibicami niż my – mówił na konferencji prasowej, trener Marek Papszun.

- Wyniki i tabela PKO Ekstraklasa

Mecz pomiędzy Legią Warszawa a Rakowem Częstochowa może okazać się kluczowy dla obu drużyn, a zwycięstwo Rakowa pozwoliłoby im jeszcze bardziej umocnić swoją pozycję lidera. Czy częstochowianie będą świętować kolejny triumf, czy to Legia zaskoczy rywala? Odpowiedź poznamy na boisku, gdzie emocje na pewno będą sięgać zenitu, a stadion Legii będzie świadkiem zaciętej rywalizacji.

Źródło : własne / ekstraklasa.org / rakow.com

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA